Αγαπητοί γονείς

Θέλω να δώσετε και εσείς τα συγχαρητήριά μου στους μαθητές μας γιατί ανταποκρίθηκαν άριστα, με τη σωστή συμπεριφορά τους, στα μέτρα για την προστασία από τον ιό!

Σύμφωνα με τον νόμο στο ΦΕΚ Β ́23/08-01-2021 η με αρ. Δ1α/ΓΠ.οικ. 969 Κ.Υ.Α. που ήρθε στο σχολείο μας, ο Σύλλογος Διδασκόντων αναπροσάρμοσε την ώρα αποχώρησης και ισχύουν τα παρακάτω:

• Η ώρα υποδοχής των μαθητών το πρωί θα είναι 8.00 – 8.15.
  • Οι γονείς θα αφήνουν τους μαθητές στις δύο εισόδους-εξόδους του σχολείου και θα αποχωρούν αμέσως. Οι μαθητές θα ανεβαίνουν κατευθείαν στις αίθουσές τους φορώντας τη μάσκα τους.
  • Στην κάτω πόρτα (του νηπιαγωγείου) οι τάξεις Α΄, Δ΄, και Ε΄.

λλάξαμε την Α΄ τάξη για να μην συνωστίζονται οι γονείς των μικρών τάξεων σε μία είσοδο.)

• Στην κεντρική οι Β΄, Γ΄ και ΣΤ΄.

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΟΠΩΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

Πόρτα Νηπιαγωγείου: Α΄ 13:15 μετά Δ΄ 13:20 μετά Ε΄13:25.

Πόρτα Κεντρική: Β΄ 13:15 μετά Γ΄ 13:20 μετά ΣΤ΄ 13:25.

• Τα παιδιά που μένουν ολοήμερο θα βγαίνουν διάλειμμα στο προαύλιο. Όταν αυτό δεν είναι δυνατό θα τα μαζεύει ο υπεύθυνος εκπαιδευτικός σε συγκεκριμένο χώρο.
  • Η παράδοση των σχολικών γευμάτων στους μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης που αποχωρούν θα γίνεται νωρίτερα.

Σας θυμίζω ότι έχει ζητηθεί από το Δήμο να ανοιχτεί και μία ακόμα είσοδος έξοδος στον ανοιχτό δρόμο στο πίσω οικόπεδο.

Εναπόθετε σε σας να προσέξετε να μην μαζεύεστε όλοι στην είσοδο! Με υπομονή και με καλή θέληση θα κάνουμε όλοι ότι πρέπει για να μην ξανακλείσουν τα σχολεία μας.

Πάτρα, Ιανουάριος 2021