Δράση «Τα Ευέλικτα Καπάκια»

Η Δράση «Τα Ευέλικτα Καπάκια», που συντονίζεται τα τελευταία 9χρόνια από τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας – Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, ολοκληρώνεται με τη συγκέντρωση των συλλεχθέντων πλαστικών πωμάτων από τα σχολεία.

Μέσα από την πρώτη εκτίμηση του όγκου των πωμάτων που συγκεντρώνονται αποδεικνύεται για μια ακόμα φορά πως η ανταπόκριση και η συμμετοχή μαθητών/τριών, εκπαιδευτικών και γονέων είναι συγκινητική κι ελπιδοφόρα.

Παρέδωσε και φέτος το σχολείο μας τα ευέλικτα πώματα στο φορτηγό του Δήμου! Η συγκομιδή πλούσια! 200 κιλά!! Μακάρι και του χρόνου περισσότερα!!

Σας ενημερώνουμε πως το ποσό από τη διάθεση του πλαστικού θα διατεθεί στα Ειδικά Σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Νομού μας, όπως κάθε χρόνο, για την κάλυψη αναγκών τους σε εκπαιδευτικό και άλλο υλικό.