Αγιασμός – Νεώτερη ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς                                                                12/9/20

Μετά τη νέα ενημέρωση που είχαμε αργά το μεσημέρι από το Υπουργείο Παιδείας και στην οποία αναφέρονται εκτενώς τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης, σας αναφέρω τα εξής:

Η ώρα προσέλευσης των μαθητών αποφασίστηκε στο σχολείο μας για να γειτνιάζει με την ώρα του αγιασμού και με το ότι ΔΕΝ γίνεται μάθημα την πρώτη και την τελευταία μέρα του σχολείου. Επίσης ενημέρωση για μάσκες, κορονοϊό κλπ, έχει προγραμματιστεί από το ΤΟΜΥ της περιοχής μας για την επόμενη μέρα Τρίτη 15-9. Παγούρια και μάσκες δεν έχουν έρθει στο σχολείο μας. Άρα παράδοση μόνο βιβλίων, καλωσόρισμα, και αναμονή ιερέα για αγιασμό!

Στο σχολείο μας θα είναι ήδη το προσωπικό από τις 8:15 για όποιον δεν έχει πού να αφήσει το παιδί του, το οποίο, σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις, θα φορά μάσκα και θα μπει κατευθείαν στην τάξη του.

Σκαλτσάς Π. Ανδρέας

Διευθυντής 21ου Δημ. Σχολ. Πατρών