Λαβύρινθος

To παχνίδι με το όνομα "Λαβύρινθος" κατασκευάσθηκε κατά την διάρκεια του σχολ. έτους 2014-2015 από επιλεγμένους μαθητές των τμημάτων ΣΤ1 & ΣΤ2 με την γλώσσα προγραμματισμού Scratch ver 2.
Το παιχνίδι αυτό μεταξύ των άλλων, αντιπροσώπευσε το σχολείο μας στο 5ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Oδηγίες:

• Προσπαθήστε να να περάσετε τον μαύρο ήρωα - σφαίρα που βρίσκεται στο κάτω δεξια μέρος της οθόνης μέσα από τον λαβύρινθο χρησιμοποιώντας τα βέλη κίνησης του πληκτρολογίου σας.
  • Για να ξεκινήσει το παιχνίδι πρέπει να πατήσετε την πράσινη σημαία. Στην συνέχεια χρησιμοποιήστε τα βέλη κίνησης
  • Κάθε φορά που τελειώνει (με νίκη ή όχι) το παιχνίδι, πρέπει να πατήσετε την πράσινη σημαία για να ξεκινήσει από την αρχή